Masaż gorącymi kamieniami


Masaż gorącymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu relaksacyjnego z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Różnej wielkości kamienie przystosowane są do masażu odpowiednich części ciała. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach, a następnie używane odpowiednio podczas masażu.

Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikrokrążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Masaż gorącymi kamieniami to – jak mówi sama nazwa – przede wszystkim bardzo przyjemny MASAŻ kamieniami, a nie tylko układanie ich na ciele, co jest znacznie mniej przyjemne, a co niestety często można spotkać w innych salonach.

Oprócz masażu samymi kamieniami, zabieg ten łączy też w sobie elementy ręcznego masażu relaksacyjnego. Każdą część ciała przed właściwym masażem kamieniami przygotowuję i rozgrzewam krótkim masażem relaksacyjnym. Zmniejsza to różnicę temperatur pomiędzy ciałem, a kamieniami, co niweluje zbyt mocne odczucie ciepła. Do tego, takie połączenie sprawia, że masaż jest znacznie przyjemniejszy i o wiele ciekawszy w odbiorze.

Korzyści masażu gorącymi kamieniami:


  • poprzez działanie ciepła kamieni szybciej rozluźnia się ciało
  • obniża napięcie mięśniowe
  • poprawia ukrwienie poprzez efekt rozgrzewający
  • łagodzi skutki stresu
  • przyspiesza usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii
  • relaksuje i odpręża